Pátek 19. 4. 2024 | 11:00:54 | 15. týden | dnes má svátek Rostislav, zítra Marcela.

Naše další www stránky: www.agenturais.cz | www.iteplice.cz | www.infocz.de
Celé noviny v: PDF
Home | Inzeráty | Podat inzerát | Sběrná místa | Ceník | Proměny | z Drážďan a okolí | Inzerce v Německu | Dopisy čtenářů | O nás
Potřebujete okamžitě informovat? Využijte placené rubriky "Rychlá inzerce" na úvodní straně webu! Kontakt: 775 646 267, 417 534 206, Mail: info@agenturais.cz

 z Drážďan a okolí |
zpět na přehled aktualit
Adventní Weesenstein – romantika s českým výkladem | 06.12.2010

V Německu existuje pouze málo zámeckých staveb podobného formátu. Královský zámek v průběhu staletí prošel nesčetnými změnami. Na počátku byla skála, na které byla vybudována tvrz. Z tvrze rytířský hrad, renesanční zámek, barokní rezidence až po sídlo krále, ve kterém stáje najdete v pátém poschodí a slavnostní barokní sál o dvě poschodí níže. Každá změna přitom zachovala jádro původní podoby. Střídající se majitelé zámku jej ochránili před nerozvážnou touhou po novotách, a tak v sobě zámek spojuje stavební slohy posledních sedmi set let a vytváří jedinečný celek.

Návštěvníci Weesensteinského zámku mají v těchto dnech příležitost prožít prohlídku s nádechem Vánoc a romantiky. Výhradně v době adventu, se svíčkou v ruce a u zapáleného krbu, se konají populární romantické prohlídky zámku s názvem „Záhadný Weesenstein“. V místnostnech a komnatách, které nejsou přístupné každému bude odhaleno nejedno tajemství zámku. Pěkný zážitek nejen pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mimo jiné mohou dozvědět jak zámek stojící v údolí řeky Müglitz našel své jméno. Proč majitelé Weesensteinu, kterým patřila i rozsáhlá panství v Čechách, vedou do dnešního dne ve svém rodu pouze tři jména. Nakonce možná oživne i legenda o starém mnichu z Weesensteinu.

„Velice si ceníme zájmu našich návštěvníků z České Republiky. V rámci možností se snažíme dělat vše pro to, aby i oni objevili na Weesensteinu takové klidné adventní kouzlo.” říká s úsměvem tisková mluvčí Sibylle Bergmann. Na 2. (5.12.) a 4. advent (19.12.) tak zámek Weesenstein připravil tematickou prohlídku „Záhadný Weesenstein“, která je určena pouze návštěvníkům z Čech. „Stálou výstavu zámku si mohou s audioprůvodcem ve svém tempu projít už delší dobu. Skoro všechny informace jsou na zámku dostupné i v češtině. Prohlídkou chceme českým výletníkům zpestřit nabídku, dát něco navíc a tímto způsobem poděkovat za jejich četné návštevy.” dodává Sibylle Bergmann.

Zajímavost:
Návštěvníci zámku mají možnost se po něm pohybovat samostaně, bez čekání a bez pokynů průvodce. Jediné omezení pro návštěvníky představuje otevírací doba. Na pokladně si také mohou za 2 € vypůjčit audioguide v českém jazyce. Nově je na zámku Weesenstein k dispozici i audioguide s dětskou verzí výkladu. Takto si i ti nejmenší přijdou na své.  

Užitečné informace:
Zámek Weesenstein
Am Schlossberg 1
01809 Müglitztal
Tel.: +49 (0)35027 6260, Fax.: +49 (0)35027 62628
E-Mail: weesenstein@schloesserland-sachsen.de

Internetové stránky zámku Weesenstein mají vedle německé i českou a anglickou jazykovou verzi a návštěvníci zámku obdrží v těchto jazycích i informační materiály.
www.schloss-weesenstein.de

Otevírací doba:
duben–říjen 9–18 hodin
listopad, prosinec – 10-17 hodin
leden – sobota, neděle od 10-17 hodin
únor, březen -  10-17 hodin, v pondělí zavřeno

Vstupenky:
dospělí: 5,- €
1 dospělý a max. 2 děti: 6,- €
2 dospělí a max. 4 děti: 11,- €
Mimořádná výstava je zahrnuta v ceně vstupného.  
Za poplatek 2 € si můžete vypůjčit audio-guide v němčině, češtině a angličtině, který byl aktuálně doplněn o výklad k mimořádné výstavě.
Skupinové prohlídky s průvodcem v němčině, češtině nebo angličtině prosíme objednat předem.  

Zámek Weesenstein je spravován státním podnikem Zámky, hrady a zahrady Sasko, jehož zřizovatelem je Svobodný Stát Sasko. V polovině roku 2002 byl zámek zasažen povodní, která zničila takřka celý zámecký park a několik desítek domů v obci Weesenstein. Dnes již zámek stojí v celé své kráse. Fotografie z povodně lze shlédnout přímo v parku a porovnat je s nynějším stavem. Již od roku 2006 zámek Weesenstein úzce spolupracuje s Děčínským zámkem a Iniciativou pro děčínský zámek na různých přeshraničních projektech, které pojednávájí o společných tématech česko-saské historie. Takovým projektem jsou aktuálně „Grenzräume – Hranice“.©2000-2010 Všechna práva vyhrazena, Agentura IS, e-mail: agenturais@agenturais.cz | Tip: Kino Teplice, MHD Teplice, Krušné hory a Krušnohorci

Novinky na Váš e-mail
Zadejte e-mail:
registrovat nový | zrušit odběr
 


Aktuality z www.iteplice.cz
Nové webové stránky Více zde

Ústecký kraj navštíví královéhradecký europoslanec Tomáš Zdechovský Více zde

CIRKUS PARK má ve sváteční sobotu otevřeno Více zde

Labským údolím na lodi i na kole Více zde

Otevření nového Komunitního centra v Kostomlatech pod Milešovkou Více zde

Projektová schůzka ve Španělsku Více zde

 
Anketní otázka
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi 85%
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka 1%
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam 14%
:: hlasovat!   
:: Výsledky předchozích anket