Pondělí 20. 5. 2024 | 10:17:29 | 20. týden | dnes má svátek Zbyšek, zítra Monika.

Naše další www stránky: www.agenturais.cz | www.iteplice.cz | www.infocz.de
Celé noviny v: PDF
Home | Inzeráty | Podat inzerát | Sběrná místa | Ceník | Proměny | z Drážďan a okolí | Inzerce v Německu | Dopisy čtenářů | O nás
Potřebujete okamžitě informovat? Využijte placené rubriky "Rychlá inzerce" na úvodní straně webu! Kontakt: 775 646 267, 417 534 206, Mail: info@agenturais.cz

 z Drážďan a okolí |
zpět na přehled aktualit
Město Augustusburg je korunou Krušných hor | 27.03.2008

Během naší pracovní cesty do Saska jsme navštívili radnici dalšího německého města. Jedná se o krušnohorské město Augustusburg, které je známé jako „koruna Krušných hor“ a je velmi dobrým tipem na výlet. Naše otázky nám zodpověděla přímo starostka města, pí. Jugelt.

Paní starostko, jaké pamětihodnosti by si turista při návštěvě města Augustusburg neměl nechat ujít?
Jako první bych chtěla zmínit zámek Augustusburg, podle kterého je také město pojmenované. V roce 1568 pověřil kurfiřt August stavitele Hieronyma Lottera jeho stavbou. Zámek sloužil saskému dvoru jako lovecký zámek a letohrádek. Nyní se v těchto prostorách nalézá jedno z čelních muzeí motorek Evropy, muzeum  kočárů, muzeum nauky o lovné zvěři a ptactvu, výstava  k honům a sídelní družiny, výstava „Soudce, popravčí, zločinci“, je zde sokol a orlí dvůr, rozhledna s galerií, stejně tak jako gastronomická zařízení a jedna mládežnická ubytovna.

Obraz města je charakterizován především historickým vnitřním městem, které je chráněnou památkou. Dalšími památkami jsou lanová dráha, augustusburgské volnočasové centrum Rost´s  Wiesen (louky), zastřešený dřevěný most v místní části Hennersdorf, Hetzdorfský viadukt a kostely v Augustusburgu a Erdmannsdorfu.

Prozradíte nám něco zajímavého nebo významného z dějin Vašeho města a také ze současnosti?
Asi nejvýznamnější událostí v historii je stavba zámku Augustusburg na hoře  Schellenberg. V roce 1899 bylo město přejmenováno z Schellenberg na Augustusburg. V roce 1999 se Augustusburg sjednotil s Hennersdorf, Erdmannsdorf, Kunnersdorf a Grünberg v jedno město Augustusburg. Místní část Hennersdorf byla v roce 1999 vyznamenána cenou evropské obnovy vesnic (Europäischer Dorferneuerungspreis). V roce 2006 se konala oslava 800 let Augustusburgu, která se vztahuje k první zmínce z roku 1206.

Připravujete na rok 2008 nějaké společenské, kulturní nebo sportovní akce, na které byste ráda pozvala české turisty?
Nějaká velká speciální akce se v tomto roce nekoná. Doporučuji však Augustusburgskou noc muzeí (Augustusburger Museumnacht), která se bude konat z 12. na 13. července 2008 na zámku Augustusburg. Tvoří zlatý hřeb všech četných, během celého roku nabízených akcí ve městě (např. velikonoční soutěska, sportovní akce ve volnočasovém centru Rost´s Wiesen, oslavy jednotlivých spolků až po vánoční akce na všechny adventní víkendy). Další informace získáte na www.augustusburg.eu.

Jaký je Váš vzkaz do Čech?
Ráda bych vybudovala a upevnila spojení mezi našimi regiony. Vyslovuji srdečné pozvání k návštěvě augustusburgského kraje. Skrze dobře vybudované dopravní spojení se do Augustusburgu dostanete asi za 30 minut od bývalého hraničního přechodu Reitzenhain přes Marienberg. Kdo chce přijet vlakem, může jet trasou Vejprty – Annaberg – Erdmannsdorf –Augustusburg – Chemnitz. V Erdmannsdorf přestoupíte na lanovou dráhu, která v krátkém čase překoná výškový rozdíl (cca. 170 m) mezi Erdmannsdorf a Augustusburg.

Vedle turistické výměny nás také zajímá navázání kontaktů na komunální bázi. Zárodky spolupráce jsou již mezi různými uměleckými skupinami, které je třeba dále budovat. A také kontakty mezi zámkem Augustusburg a Jirkov tvoří velmi dobrý základ pro možnou spolupráci.

Těšilo by mě, kdyby s námi města o přibližně stejné velikosti (cca. 5.000 – 10.000 obyvatel) nebo s podobným turistickým ražením navázala kontakt.

Doufám, že jsme tímto krátkým přehledem o Augustusburg vzbudili Váš zájem.

Přesvědčte se sami o mnohostrannosti nabídek.

Augustusburg je vždy hoden návštěvy – srdečně vítejte!

Městský úřad Augustusburg
Odbor cestovního ruchu
Marienberger Str. 24
09573 Augustusburg
Tel.: 0049 37291 - 3 95 50
Fax: 0049 37291 - 3 95 55
E-Mail: info@augustusburg.de
www.augustusburg.de
www.augustusburg.eu ©2000-2010 Všechna práva vyhrazena, Agentura IS, e-mail: agenturais@agenturais.cz | Tip: Kino Teplice, MHD Teplice, Krušné hory a Krušnohorci

Novinky na Váš e-mail
Zadejte e-mail:
registrovat nový | zrušit odběr
 


Aktuality z www.iteplice.cz
Nové webové stránky Více zde

Ústecký kraj navštíví královéhradecký europoslanec Tomáš Zdechovský Více zde

CIRKUS PARK má ve sváteční sobotu otevřeno Více zde

Labským údolím na lodi i na kole Více zde

Otevření nového Komunitního centra v Kostomlatech pod Milešovkou Více zde

Projektová schůzka ve Španělsku Více zde

 
Anketní otázka
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi 85%
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka 1%
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam 14%
:: hlasovat!   
:: Výsledky předchozích anket